Loading

olanbi tenne

Case-Study çok açık, “Kit-Kat ile mola ver” sloganını Kolombiya’da nasıl insanların duymasını sağlarız? Na böyle; masaj yapan açıkhava reklamları! Billboard’ların masaj yapmasının dışında tweet atanlara Google Maps üzerinden lokasyon atmak da enfes ince bir detay.
Post Name
Sofrada rakı kadehi hep aynı kalır,değişmez.
Çünkü kadeh o gecenin ve dahi lezzet-i alemin tek şahididir.
Dolar, boşalır, dolar…
Post Name
Michael Page
Post Name
1960 İstanbulu
Post Name
Cumhuriyet Matbaası- 1941 İstanbulu
This recording is available for download at: boilerroom.tv/recording/kaan-duzarat/ Boiler Room Istanbul w/ Baris K, Philogresz, Kaan Düzarat, Subsky & Mutlu San.
Post Name
Google, geçen ayki büyük yeniden yapılandırma duyurusunun ardından geçtiğimiz günlerde yeni logo ve kurumsal kimliğini açıklamıştı. Yeni logo belirli bir kesim tarafından beğenilse de olumsuz tepkiler de almış durumda. Tasarımların bazılarının çeşitli renk ve özel ayrıntılar kullanılarak hazırlanmış küçük “g” harfinin türevlerini içerdiği ve tamamlanmaya yakın oldukları anlaşılıyor. Ayrıca tasarım sürecinde, resmin sağ tarafında örnekleri görülebilecek bazı radikal seçeneklerin de değerlendirilmiş olduğunu görüyoruz. Bunlarda logo soyut geometrik şekiller kullanılarak ifade edilmeye çalışılmış.
Post Name
Onların ekonomik olarak kuyruğuna basılıyorsa bizim de özgürlüğümüzün ümüğü sıkılıyor.Efes ve Yeni Rakı’nın yasaklardan sonra çıkardıkları sesin yarısını biz niye çıkartmıyoruz diye merak etmiyor değilim…
Özellikle Mozaik Keyfi konusunda acayip duygular besliyorum. En sevdiğim Türk mimari örneği çini kaplı apartmanlardır. Son derece estetik kaygısı yüksek bir mimari akım olduğunu düşünüyor ve başarılarının devamını diliyorum. Bilgesu Parmaksız isimli behance kullanıcısının “kişisel projesi” olduğunu gördüğüm projeye kanım anında ısındı. Lakin son derece eksik, acilen tamamlanmasını talep ediyorum. Mesela, deniz cephesi kapalı şehre bakan tarafta balkon olan Trabzon apartmanları eksik. Ya da İstanbul mimarisinin önemli temsilcilerinden mavi cam kaplı kule çirkinliği göz ardı edilmemeli. Rezidanzzzzların unutulması ise oldukça kafa karıştırıcı olmuş.
Tüm siyasi, ideolojik, ekonomik dandikliklerini bir kenara bırakırsak, bırakabilirsek, çok nefis iş yapmış Garanti. “Content marketing” dediğini böyle yapınca güzel. Başta alelade “çok çalışma, işini sevme” konulu bir iş havası yaratıp ortasında duygu tokadını atıyor.
Post Name
Efes Türkiye’nin yetiştirebildiği ender markalardan biridir. İçen de, başka markayi tercih eden de sahiplenir Efes’i. Londra’da denk gelince sevinirsin. Elin yabancisi takdir edince hoşuna gider. One Love’la (başındaki Efes’i cikartman hiç bir işe yaramaz biz yine ne oduğunu biliriz) bizi mutlu eder ama Efes Blues Fest’le Türkiye’nin İstanbul’dan ibaret olmadığının farkında oduğunu da bize her sene gosterir. Sense böyle bir oluşumu, Anadolu’ya caz göturen bir festivali ‘gençleri koruyom ben yaa’ diyerek durdurursun. Vizyonun budur, sana da yazıktır aslında. Iki kişi bira içmesin aman, bunu durdurmak icin muziği de engellersin, halkının gelişimini de Ama Efes, One Love’da guç kaybetmediği gibi, takımımın adını değiştirdiğinde taraftarı eksilmediği gibi logosuz da duruşunu sergiler. Ajansına da, yoneticine de helal olsun Efes. (Kynk: AdamlarYapıyor)
Post Name
şahsen duygu yüklemeli bi şiir olmuş. titretmiyor mu? bence titretiyor.
Basit fikir, basit derken ucuz, dandik, kolay değil de yalın demek istiyorum, kadar hoşuma giden ve kıskandığım bir şey yok şu hayatta. Şunu düşünmek de uygulamak da acayip kolay iş. Burada zor olan müşteriye kabul ettirmek gibime geliyor. Aklıma ilk gelen müşteri yorumu “ya insanlar telif hakkı diye ağlarsa, ya istemezler de dava açarlarsa”… Bunu Rusya’da nasıl ekarte etmişler bilemedim ve kıskandım. İşin fikri de uygulaması da son derece nefis. Şurada kendi “street art”ını görüp de onore olmayacak, başkasının görselini görüp de kıskanmayacak insan olmaz olsun. Nefis.
Polly Samson’un yeni kitabı ‘The Kindness’ın tanıtımının yapıldığı İrlanda’daki söyleşide David Gilmour yeni albümünün adını vermiş, ‘Rattle That Lock’. Şarkı sözü yazımıyla ilgili olarak konuşan Gilmour ‘Hiç rahat olamadığım bir konu. Keşke bir anahtar olsaydı da bana yazarlık kapısını açsaydı’ dedikten sonra albümün adını da belki de tesadüfen ‘Rattle That Lock – Kilidi Açmak’ olarak açıklıyor.